Zasługujesz na to, aby w poniedziałek rano czuć się dobrze!

Weekendy, dla wielu z nas czas święty, bo wolny od pracy i pogoni za uciekającymi minutami. Sobota i niedziela są przestrzenią na odreagowanie od obciążeń dnia codziennego. Mimo to wydaje się, że widmo poniedziałeku psuje nam humor i wisi nad nami niczym czarna chmura odobierając szansę na relaks już od niedzielnego popołudnia. Jeśli budzisz się w poniedziałek rano i nadal czujesz się zmęczony po weekendzie, być może nie odpocząłeś odpowiednio ani emocjonalnie, ani fizycznie.

Chyba już czas najwyższy coś z tym zrobić.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym Możesz podnieść poziom swojej weekendowej rutyny relaksacyjnej. Rozwijanie zdrowych nawyków weekendowych jest ważne, ponieważ nasz organizm potrzebuje odetchnąć od problemów, obciążeń i zwykłych obowiązków, które mogą okazać się stresorami.

Jeśli zatem Chcesz zapanować nad stresem w ten weekend, Wypróbuj poniższe wskazówki i zatroszcz się o siebie w ten sposób:

Podaruj sobie czas na świeżym powietrzu
Niezależnie od tego, czy jest to krótki spacer dookoła domu, czy długa wędrówka po parku, wyjdź z domu. Nie jest tajemnicą, że witamina D, której dostarcza słońce – naturalne światło, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu ponieważ to dzięki niej właśnie przyswajamy wapń oraz fosfor, a one z kolei, są niezbędne dla dobrej kondycji naszych kości, zębów i mięśni. Brak witaminy D lub jej zaniżony poziom prowadzi do krzywicy, łamliwości kości, paznokci, ale jest również przyczyną wypadających włosów, ospałości, zmęczenie i spadku nastroju.

Wychodząc na spacer połączysz przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony wyrównasz niedobory witaminy D, a z drugiej- wykonasz proste ćwiczenie fizyczne. Aby zapewnić sobie bonus wizualny, Zatrzymaj się, aby docenić piękno otaczającej Cię natury!

Czas na kreatywność
Od dawna wiadomo, że kreatywne zajęcia oddziałują dodatnio na mózg i ciało. Codzienne wykonywanie kreatywnych czynności może prowadzić do poprawy samopoczucia, zwiększenia pozytywnego nastawienia i zmniejszenia stresu – pomaga się zrelaksować. W ten weekend wygospodaruj czas na coś kreatywnego, np. malowanie, scrapbooking, kreatywne pisanie, taniec… Możesz spróbować napisać coś w swoim dzienniku, kalendarzu, pamiętniku. Możesz nauczyć się jakiejś nowej umiejętności na warsztatach. Jeśli natomiast nie masz ochoty na wychodzenie z domu, „zanurkuj” w YouTube albo TikTok. Tam zawsze Znajdziesz poradniki jak wykonać to, czy owo. Może spróbujesz nowy haft, albo ścieg na drutach? A może wykreujesz jakieś nowe danie, na którego degustację zaprosisz znajomych? Próbuj aż znajdziesz kreatywne zajęcie, które naprawdę cię relaksuje i przyniesie sporo satysfakcji.

Wyłącz telefon lub powiadomienia
Łatwym sposobem na odstresowanie się po tygodniu pracy jest wyłączenie powiadomień w telefonie, albo całkowite wyłączenie telefonu. Za pierwszym razem może być ciężko ponieważ żyjemy praktycznie przylepienia do telefonów, ale zapewniam, że pomoże Ci to ustalić priorytety i uniknąć myślenia o obowiązkach w weekend. „Pilne” wiadomości od współpracowników mogą poczekać do poniedziałku, zaufaj mi. Dodatkowo, bez powiadomień napływających ze wszystkich twoich licznych aplikacji, prawdopodobnie spędzisz więcej czasu z najbliższymi, albo z sobą samym.

Zmień piątek wieczór w MUST DO, a niedzielę spędź na przyjemnościach
W niedzielę po obiedzie zaczynamy czuć widmo nadchodzącego poniedziałku. Wstawiamy pralkę, bierzemy się za składanie, prasowanie i tysiąc innych rzeczy.

Czy można zrobić to samo w piątek po pracy, ale jeszcze przed weekendem? Sróbuj stworzyć listę rzeczy do zrobienia w piątek. Jasne, możesz nie kochać robienia prania po intensywnym tygodniu pracy, ale podziękujesz sobie, że Masz to już odhaczone, gdy weekend oficjalnie się rozpocznie. Zamiast obawiać się niedzielnego mycia naczyń i czyszczenia łazienki, możesz faktycznie cieszyć się ostatnim dniem weekendu i leniuchować jeśli przyjdzie Ci na to ochota, poczytać książkę, albo obejrzeć film.

Smacznie i zdrowo. Zrób coś z dietą
Zamień swoje poranne waniliowe latte na miskę jogurtu z owocami i miodem! Niektóre pokarmy mogą zmniejszyć stres i niepokój, podczas gdy inne je zwiększają. Na przykład, błonnik obniża stan zapalny, co pomaga zmniejszyć niepokój. Spróbuj włączyć do swoich weekendowych posiłków więcej warzyw, owoców, fasoli, orzechów, owoców morza. Kontroluj przyjmowanie dużych ilości kofeiny, alkoholu. Wyeliminuj sztuczne słodziaki. Nie potrzebujesz ich. Zmiana diety może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby się zrelaksować. I pamiętaj- jedzenie jest przyjemnością; warto się nim delektować, celebrować je i dbać o jego jakość.

Jeśli jesteś w Warszawie, nie odmów sobie przyjemności wizyty w tym niezwykłym miejscu, gdzie każdy smak będzie prawdziwą ucztą dla Twoich zmysłów: https://laluce.com.pl/

Perfumy, Zapachy i Kwiaty
Kwiaty- niby nic, a jednak są w stanie zaskoczyć, ucieszyć, rozweselić. Kwiaty są symbolem miłości, piękna; kupujemy je żeby podziękować, przeprosić, wyrazić uznanie… A ja kupuję je bardzo często, żby poprawić sobie humor i móc nacieszyć się ich pięknem w domowym zaciszu. Kwiat jest tym akcentem, który doda delikatności, może sprowokuje do zadumy, a z całą pewnością nacieszy oko. Otaczaj się pięknem.

Jeśli mieszkasz w Trójmiescie, odwiedź koniecznie to miejsce, w którym kwiaty stają się protagonistami, a każdy bukiet jest dziełem sztuki. Kwiaciarnia Fioł : https://www.facebook.com/fjolflowershop

Świece zapachowe, olejki pachną wspaniale, ale czy wiesz, że mogą również pomóc Ci się zrelaksować? Olejki eteryczne mogą ustabilizować twój nastrój i zmniejszyć niepokój. Znajdź Twój idealny zapach, woń, którą wypełnisz Twoją przestrzeń.

Szukasz nietuzinkowych zapachów, świec, które dodadzą elegancką nutę do otaczającej Cię przestrzeni? Pozwól, że polecę Ci zapachy autorstwa Justyny Kropidłowskiej, o których nieco więcej tutaj: https://www.astrolabiumhome.com/en

Muzyka łagodzi
Odpowiednia playlista to podstawa relaksującego weekendu. Zamiast celowo jej słuchać, włącz ją jako całodniowy akompaniament, który będzie Ci towarzyszył w trakcie innych zajęć. Badania pokazują, że słuchanie muzyki może obniżyć poziom stresu, odprężyć umysł oraz ciało, a także pomaga szybciej zasnąć. Na co czekasz? Przygotuj Twoją prywatną listę i odpręż się. Przecież nikt Ci tego nie zabroni. Nie masz pomysłu gdzie i czego szukać? Lista „Relax & Unwind” na Spotify zawiera spokojne kawałki, które na pewno pomogą Ci się zrelaksować.

Masz ochotę na chwilę muzyki? Posłuchaj: https://on.soundcloud.com/YJBChhjDhz7d9tDY9

Tęsknoty & Marzenia
Możesz nie być w stanie zrelaksować się w weekend, ponieważ Jesteś zaniepokojony nadchodzącym tygodniem. Zmień swój sposób myślenia, określając przynajmniej jedną pozytywną rzecz, która powinna wydarzyć się w ciągu kilku najbliższych dni. To może być wyjście do kina, kawa z przyjaciółką lub spacer brzegiem plaży. Ilekroć zauważysz, że stresujesz się poniedziałkowym porankiem, przypomnij sobie o wyczekiwanym marzeniu, możliwości zrealizowania jakiejś tęsknoty, potrzeby. Podaruj sobie prawo do tego typu nagrody. Zasługujesz na nią.

Udostępnij wpis